KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13385262
nr 1338 5262
Ossian Elgström
(1883-1950), Sverige
Etsning, "Snöstorm i Karesuando II". Signerad, numrerad 4/4. Motivet: 29,5x24,5
Ossian Elgström, svensk målare född 1883, död 1950.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 juli 2020
kl 18:44:16
20/7 14:44:33
100 kr
27/7 18:39:17
Ossian Elgström
Läs mer om Ossian Elgström